Mixer با آپدیت جدید ایکس باکس وان رسما از این سیستم حذف می‌شود

با انتشار محتوای به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل کنسول ایکس‌باکس وان، سرویس استریم میکسر رسماً از داشبورد این پلتفرم خارج شد.

مایکروسافت چند هفته پیش اعلام کرد که در ماه ژوئیه تصمیم به کنار گذاشتن پلتفرم استریمینگ Mixer خواهد گرفت. در همین راستا، قرارداد همکاری جدید این شرکت با فیسبوک گیمینگ، از فردا ۲۲ ژوئیه به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد.

امروز و با انتشار آپدیت جدید نرم‌افزار ایکس ‌باکس وان، مجدداً بحث توقف پشتیبانی از سرویس استریم ویدیو Mixer توسط مایکروسافت مطرح شده است. به‌روزرسانی جدید کنسول Xbox One به‌طور کلی به حذف این سرویس از برنامه‌ی سیستم پرداخته است. جدیدترین پچ سیستم‌عامل کنسول مایکروسافت که هم‌اکنون آماده دانلود است، علاوه‌بر حذف میکسر از داشبورد این کنسول، اپلیکیشن Events را به یکی از برنامه‌های دائمی این سیستم تبدیل می‌کند. قبلاً Events تنها در نسخه بتای سیستم قابل دسترسی بود.

بار دیگر باید به این نکته تأکید کرد که باتوجه به اعلام قبلی مایکروسافت در ماه ژوئن، این اتفاق کاملاً قابل پیشبینی و مورد انتظار بود. هرچند مشاهده‌ی داشبورد ایکس ‌باکس وان بدون حضور میکسر کمی عجیب و ناملموس به نظر می‌رسد. سیستم‌عامل این کنسول، از زمانی‌که مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ اقدام به خرید امتیاز سرویس استریم Mixer کرد، همواره با حضور این پلتفرم گره خورده و از آن زمان به این سمت، ویژگی‌های متعددی به منظور یکپارچه سازی تجربه کاربری این سرویس با هسته‌ی ایکس‌باکس وان توسط توسعه‌دهندگان ارائه شده است.

بااین که Mixer هیچوقت موفق به کسب توجه و محبوبیتی که مایکروسافت برای آن در ذهن داشت نشد، راحتی استفاده و یکپارچگی کم‌نقص آن با سیستم‌عامل ایکس‌باکس وان همواره تجربه ساده و بی‌دردسری را به کاربران ارائه می‌کرد. با خروج میکسر از بستر استریمینگ، حالا دیگر غالب این دامنه به‌طور عمده تحت سلطه سرویس‌های بزرگ Twitch، YouTube Gaming و Facebook Gaming قرار دارد.

نینجا (Ninja) به‌عنوان مشهورترین استریمر فعال در سرویس مایکروسافت که در سال ۲۰۱۹ اقدام به امضای یک قرارداد انحصاری با این شرکت کرده بود، ادامه‌ی فعالیت‌های خود را در یوتیوب دنبال خواهد کرد. ادامه‌ی فعالیت‌های مایکروسافت در دنیای استریم نیز به همکاری با فیسبوک محدود می‌شود. در متن بیانیه‌ای که قبلاً در این خصوص منتشر شده بود می‌خوانیم:

«از جایی به بعد متوجه شدیم که باتوجه‌به چشم‌انداز گیمینگ مایکروسافت و برند ایکس‌باکس، رسیدن این پلتفرم به ابعاد لازم بیش از حد زمان می‌برد، پس تصمیم به تعطیلی میکسر گرفتیم و به جامعه‌ی کاربری آن برای انتقال به پلتفرمی جدید کمک می‌کنیم. ما برای انجام بهتر این کار وارد همکاری با فیسبوک شده‌ایم.»

admin
ارسال دیدگاه